FB

Jak pielęgnować cerę suchą?

Nie jesteś pewna czy masz cerę suchą? Podpowiemy ci, czym się charakteryzuje oraz jak prawidłowo o nią zadbać.


Cera sucha jest wrażliwa na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (wiatr, słońce, mróz, temperatura) i środków chemicznych, a także bardziej narażona na uszkodzenia mechaniczne niż inne typy skóry. Na bodźce te reaguje zaczerwienieniem, pieczeniem i pękaniem naskórka. Cerze suchej towarzyszy często uczucie ściągania. Ma ona zaburzoną barierę hydro-lipidową (wodno-tłuszczową), dlatego by prawidłowo zadbać o cerę suchą musisz jej dostarczyć nie tylko nawilżenia, ale również natłuszczenia, by odżywić i ochronić skórę przed utratą wilgoci. Skóra tego typu szybciej się starzeje oraz traci jędrność i elastyczność, bo jest cieńsza i bardziej przesuszona, niż skóra normalna i tłusta.

Jak dbać o cerę suchą?
 
1. Zrezygnuj z wysuszających kosmetyków z alkoholem oraz częstych kąpieli słonecznych, czy wizyt w solarium, które nadmiernie przesuszają skórę.

2. Do oczyszczania twarzy używaj średniotłustych mleczek kosmetycznych, pianek lub śmietanek. Kosmetyki te powinny mieć właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia.

3. Wybieraj zawsze bezalkoholowe toniki nawilżające.

3. Używaj półtłustego kremu z filtrem UV o właściwościach nawilżających, natłuszczających i łagodzących podrażnienia. Pamiętaj także o nakładaniu kremu pod oczy na szyję i dekolt.

4. Nie zapomnij co około 3 tygodnie wykonać dokładny peeling twarzy (najlepiej peelingiem enzymatycznym). Zalecane jest także stosowanie raz w tygodniu maski lub serum intensywnie nawilżającego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz