FB

Cera normalna

Należysz do grupy szczęśliwych kobiet mających cerę normalna? Nie zapomnij o jej codziennej pielęgnacji.


Cera normalna częściej występuje u dzieci, niż u dorosłych. Charakteryzuje się niezwykła gładkością, jędrnością i matowością. Nie jest dotknięta żadnym defektem: brak jej rozszerzonych porów, krostek, czy popękanych naczynek krwionośnych. Cera normalna jest sprężysta, odpowiednio nawilżona i natłuszczona, dzięki czemu dłużej niż np. cera sucha pozostanie młoda i elastyczna.

Mimo dobrego stanu swojej skóry, nie powinnaś zaniedbywać jej codziennej pielęgnacji.Pamiętaj, aby zawsze używać kosmetyków przeznaczonych do cery normalnej. Powinny one być lekkie, delikatne i bezalkoholowe. Mają nawilżać i chronić skórę, szczególnie przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (mróz, słońce, wiatr).

Jak dbać o cerę normalna?

Do oczyszczania twarzy używaj delikatnych, nawilżających mleczek lub żeli kosmetycznych. Po demakijażu zawsze wykonuj tonizację skóry, która przywróci właściwe pH. Twoje toniki powinny być bezalkoholowe i nawilżające. Na dzień stosuj lekkie, półtłuste kremy z filtrem UV, przeznaczone do cery normalnej. Na noc możesz używać niezbyt tłustego kremu odżywczego. Raz w miesiącu wykonuj peeling enzymatyczny twarzy. Co około 2-3 tygodnie możesz stosować maski lub serum przeznaczone do twojego typu cery. Nie zapomnij o codziennej pielęgnacji szyi, dekoltu i okolic oczu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz