FB

Jak zagęścić rzęsy?

Marzysz o pięknych, gęstych i długich rzęsach, których natura ci poskąpiła?
Możesz je mieć dzięki zabiegowi zagęszczania.

Należysz do kobiet, które z zazdrością spoglądają na gęste i długie rzęsy aktorek? Myślisz o szybkim sposobie pogłębienia spojrzenia i zastanawiasz się jaką metodę wybrać? Przedstawimy ci trzy rodzaje zabiegów zagęszczania i przedłużania rzęs:
I. gotowymi wachlarzami rzęs,
II. kępkami,
III. metodą 1:1.
Każdy z tych sposobów różni się ceną, techniką wykonania oraz trwałością efektu, dlatego każda z was z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kto nie może skorzystać z zabiegów zagęszczania?
Jeśli masz jęczmień, zapalenie spojówek, stany zapalne oczu lub alergie, to powinnaś zrezygnować z zabiegu.

Uwaga! Jeśli nosisz soczewki ściągnij je przed zabiegiem.

I. Gotowe wachlarze rzęs

Metoda ta polega na doklejeniu do skóry powieki gotowych pasków rzęs. Jest to dość łatwy i szybki zabieg, który możesz wykonać nawet sama w domowym zaciszu. Nadaje się świetnie na wieczorne wyjścia, imprezy, czy studniówkę. Po osiągnięciu wprawy, założenie rzęs zajmuje dosłownie kilka minut. Efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu godzin.

Jak założyć paski rzęs?
Na początku odtłuść powiekę tonikiem kosmetycznym. Wyciągnij sztuczne rzęsy z pudełeczka i wstępnie przymierz do swojego oka. Jeśli nie leżą dobrze, możesz je nieco przyciąć. Rozsmaruj odrobinkę kleju na paseczku łączącym sztuczne rzęsy i odczekaj chwilkę. Zamknij oko i przyklej pasek do powieki jak najbliżej lini naturalnych rzęs. Uważaj, aby nie wprowadzić kleju do oka. Przytrzymaj kilkanaście sekund (w zależności od informacji na ulotce kleju). Powtórz czynność z drugą powieką. Zamaskuj czarnym eyelinerem odstęp między sztucznymi a naturalnymi rzęsami. Na koniec wytuszuj wszystkie rzęsy, przyciskając palcem od góry sztuczne rzęsy do naturalnych, żeby tusz połączył je ze sobą.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?
Nie musisz się o to martwić, bo zwykle odchodzą same podczas demakijażu oczu. Jeśli tak się nie stało, powinnaś nieco natłuścić powiekę i bardzo delikatnie oderwać sztuczne rzęsy ruchem od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Uważaj przy tym, by nie szarpać naturalnych rzęs.

Plusy zabiegu:
* szeroki wybór kształtów i kolorów rzęs,
* łatwy sposób nakładania i ściągania,
* duży wybór kolorów kleju (czarny, biały, przezroczysty),
* niedrogie produkty (8-12 zł),
* szybki sposób na poprawę wyglądu oka,
* duży wybór długości, gęstości i grubości rzęs,
* całe bogactwo ciekawych kompozycji (np. pióra, koronki) odbiegających od wyglądu naturalnych rzęs.

Minusy zabiegu:
* rzęsy mogą szybko się odkleić,
* raczej jednorazowego użytku (szybko tracą kształt),
* widoczne ślady klejenia,
* niezbyt dobrze przylegają do naturalnych rzęs,
* nie jest łatwo uniknąć efektu sztuczności i teatralności rzęs,
* klej jest wrażliwy na kosmetyki na bazie tłuszczów.

II. Kępki rzęs
Metoda ta jest dość popularnym zabiegiem zagęszczania w salonach kosmetycznych. Polega na doklejeniu pojedynczych kępek do skóry powieki pomiędzy naturalnymi rzęsami lub ponad linią rzęs. Zabieg ten jest trudniejszy i bardziej czasochłonny, niż klejenie gotowych wachlarzy rzęs: może potrwać od kilkunastu minut do godziny. Efekt utrzymuje się od kilku dni do tygodnia.

Ile to kosztuje?
Cena zabiegu zależy od ilości doklejonych kępek, zwykle nakłada się ich od 5 do 20 na jedno oko. Koszt waha się od 3 do 7 zł za każdą kępkę.

Jak zdjąć rzęsy?
Aby usunąć kępki z powieki, wybierz się do kosmetyczki lub kosmetologa, który zdejmie je rozpuszczając klej za pomocą specjalnego płynu (removera).

Plusy zabiegu:
* wygoda,
* duży wybór długości rzęs,
* wyraźne zagęszczenie,
* efekt bardziej długotrwały niż klejenie pasków rzęs,
* nie musisz używać tuszu,
* wyglądają naturalniej niż zagęszczone gotowymi wachlarzami rzęs.

Minusy zabiegu:
* cena,
* czas potrzebny na nałożenie,
* mogą niezbyt dobrze przylegać,
* może być widoczny klej (zamaskuj go eyelinerem).

III. Jedna do jednej

Ten typ zagęszczania może być wykonany tylko przez specjalistę. Polega on na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy jednej syntetycznej, dlatego efekt zabiegu zależy od ilości naturalnych rzęs. Metoda jedna do jednej, podobnie jak poprzednie, jest w pełni bezpieczna i bezbolesna.

Ile trwa zabieg?
Ten sposób zagęszczenia jest czasochłonny. Może trwać od 1 do 3 godzin.

Jak długo utrzymuje się efekt?
Sztuczne rzęsy zwykle wypadają razem z naturalnymi, dlatego zagęszczonymi rzęsami będziemy mogły się cieszyć od około 1 do 3 miesięcy. Zależy to od pielęgnacji rzęs, rodzaju kleju użytego w zabiegu oraz stadium życia, w jakim znajdują się naturalne rzęsy (wzrostu, spoczynku, czy wypadania; to stadium nie jest znane w trakcie zabiegu). Dlatego zaleca się wykonanie uzupełnienia po około 2 tygodniach od zagęszczania.

Jak wygląda zabieg w salonie kosmetycznym?
Nie martw się, że przedłużanie metodą jedna do jednej będzie dla ciebie męczące. Choć trwa długo, wykonuje się je w komfortowych warunkach: w pozycji leżącej przy zamkniętych oczach. Na dodatek w niektórych gabinetach zabieg umila się muzyką relaksacyjną. Na początku kosmetyczka lub kosmetolog przygotuje twoje oczy do zabiegu, wykonując demakijaż i odtłuszczenie rzęs. Następnie zabezpieczy dolne rzęsy i dolną powiekę specjalną podkładką kolagenową, która ochroni je przed sklejeniem oraz rozluźni skórę podczas długiego zabiegu. Po przygotowaniu oka, dokleja się pojedynczo syntetyczne rzęsy do każdej naturalnej. Zabieg kończy dokładne rozczesanie wszystkich rzęs, co zapobiegnie ich sklejeniu.

Jak pielęgnować nowe rzęsy?
Unikaj kosmetyków i tuszy na bazie tłuszczów, zamiast nich wybieraj produkty na bazie wody. Nie szarp ani nie trzyj oczu, bo powoduje to wypadanie sztucznych i naturalnych rzęs. Nie używaj zalotki.

Czy mogę korzystać z zabiegów w solarium, saunie czy chodzić na basen?
Po 24 godzinach od nałożenia rzęs nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z tych zabiegów. Jednak przed ich upływem zaleca się unikanie dużej wilgotności oraz wysokich temperatur.

Ile kosztuje zabieg?
Cena zabiegu może zależeć od ilości nałożonych rzęs oraz od ceny materiałów wykorzystanych przy zabiegu zwykle kosztuje on 300-800 zł, natomiast uzupełnienie (pierwsze zalecane po około dwóch tygodniach) może kosztować 80-300 zł.

Jak usunąć sztuczne rzęsy?
Możesz zaczekać, aż same wypadną przy naturalnym procesie wypadania twoich rzęs lub wybrać się do salonu kosmetycznego na zabieg ściągnięcia. Polega on na nałożeniu specjalnego preparatu, który rozpuści klej.

Plusy zabiegu:
* wyraźny efekt wydłużenia i zagęszczenia,
* duży wybór długości i grubości rzęs,
* wytrzymałe,
* naturalny wygląd,
* wygoda,
* nie musisz używać tuszu,
* dostępnie w wielu kolorach,
* nie obciążają naturalnych rzęs,
* różne rodzaje podkręcenia rzęs.

Minusy zabiegu:
* cena,
* konieczność uzupełnienia po około dwóch tygodniach,
* klej wrażliwy na kosmetyki do demakijażu oczu oraz tusze do rzęs na bazie tłuszczów,
* do 24 godzin po zabiegu trzeba unikać dużej wilgotności i wysokiej temperatury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz