FB

Gładkie nogi - depilacja ciepłym woskiem

Czy jesteś gotowa na wiosenne odsłonięcie nóg? Jeśli nie, wybierz się na depilację woskiem.
Depilacja woskiem to najczęściej stosowana metoda usuwania zbędnego owłosienia. Jest raczej nieprzyjemna, a na dodatek - zwykle bolesna. Dzięki niej możemy jednak dłużej cieszyć się gładkimi nogami, bo podczas zabiegu włosy zostają usunięte razem z cebulkami.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Na 2 dni przed zabiegiem nie wykonuj peelingu nóg. Zadbaj, by włosy przed depilacją miały około 5-7 mm. Przed samym zabiegiem nie stosuj żadnych preparatów do pielęgnacji skóry nóg (kremów, balsamów).

Jak wygląda zabieg?

Na początku skóra poddawana zabiegowi jest dezynfekowana i odtłuszczana. Po nałożeniu talku kosmetycznego, na naszych nogach rozsmarowuje się ciepły wosk i przykłada pasek fizelinowy. Gdy pasek przyklei się do ciepłego wosku, kosmetyczka lub kosmetolog zrywa go szybkim, energicznym ruchem "pod włos". Po depilacji skórę natłuszcza się oliwką, aby usunąć resztki wosku i uspokoić skórę po zabiegu. Najlepiej wzbogacić zabieg wsmarowaniem w nogi specjalnych kremów lub ampułek opóźniających odrost włosa.

Ile trwa i kosztuje zabieg?

Depilacja woskiem może trwać od kilkunastu minut do godziny. Zwykle za depilację całych nóg zapłacimy 60-100 zł.

Kto nie może korzystać z tego zabiegu?

Depilacje woskiem odradzamy osobom z epilepsją, gorączka, stanami zapalnymi i ropnymi skóry, cukrzycą, łuszczycą, obrzękami, alergią, chorobami wirusowymi, czy słabą krzepliwością krwi. Nie powinno się jej stosować przy żylakach, stanami przedżylakowych lub zapaleniu żył. Jeśli jesteś w ciąży albo jeśli masz świeże rany, blizny czy ubytki skóry to także zrezygnuj z tego typu depilacji.

Jak długo pozostaje efekt gładkich nóg?

Zwykle efekt utrzymuje się od 2 do 4 tygodni, zależnie od stadium życia w jakim znajdują się nasze włosy.

Czego nie można robić od razu po depilacji woskiem?

- używać samoopalaczy, ani opalać się,
- stosować podrażniających preparatów (np. mleczka brązujące),
- środków antycelulitowych,
- peelingów,
- gorących kąpieli.

Co robić z wrastającymi włoskami?


Aby temu zapobiec, pomiędzy depilacjami wykonuj peelingi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz