FB

Codzienna pielęgnacja cery mieszanej

Masz cerę mieszaną i nie wiesz jak o nią zadbać? Nie martw się. Odkryjemy przed tobą tajniki prawidłowej pielęgnacji twojej skóry.


Cera mieszana łączy w sobie cechy skóry tłustej i suchej. Najczęściej tłuste partie występują na czole, nosie i brodzie, tworząc tzw. strefę T, natomiast reszta twarzy zwykle pozostaje sucha. Zdarzają się też osoby z innym rozmieszczeniem partii suchych i tłustych. Cerę mieszaną powinno się traktować jak dwie różne cery. Tłuste miejsca powinny być dokładnie oczyszczone, nawilżone i lekko natłuszczone, a kosmetyki do ich pielęgnacji powinny regulować pracę gruczołów łojowych. Suche miejsca muszą zostać intensywnie nawilżone oraz natłuszczone.

Jak dbać o cerę mieszaną?

Na początek zrezygnuj z częstych wizyt w solarium oraz z silnie wysuszających kosmetyków.
Do demakijażu używaj delikatnych, nawilżających żeli lub niezbyt tłustych mleczek kosmetycznych, które oczyszczą twoją skórę z resztek makijażu, kurzu i łoju. Zawsze wybieraj toniki bezalkoholowe o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia. Toniki te nie tylko odświeżą i nawilżą twoją skórę, ale także przywrócą jej prawidłowe pH, które zapobiegnie rozwojowi szkodliwych bakterii.

Możesz stosować krem przeznaczony do pielęgnacji cery mieszanej, który zmatuje błyszczącą skórę oraz nawilży ją i natłuści. Najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie dwóch różnych kremów: jednego dla cery tłustej, a drugiego do cery suchej. Oba te kremy powinnaś nakładać na odpowiednie partie twarzy, dzięki czemu skórze zostanie dostarczona odpowiednia dawka nawilżenia i natłuszczenia, a także wyreguluje się ilość wydzielanego łoju. W codziennej pielęgnacji nie zapomnij o nakładaniu kremu pod oczy oraz na szyję i dekolt. Wykonuj regularne peelingi twarzy, a raz w tygodniu nakładaj maskę lub serum nawilżające i normalizujące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz