FB

Złuszczanie kwasami AHA


Nadchodzi wiosna, a razem z nią chęć poprawy swojego wyglądu. Szukasz zabiegu, który w szybki sposób odświeży twoją cerę? Proponujemy ci złuszczanie kwasami.Najczęściej do wykonywania zabiegów złuszczania kwasami używa się kwasów owocowych określanych skrótem AHA, pochodzącym od angielskiej nazwy Alpha-Hydroxy Acid. Kwasy AHA występują nie tylko w owocach, ale także w warzywach, trzcinie cukrowej, czy kwaśnym mleku. Najczęściej stosowane rodzaje kwasów AHA to: glikolowy, mlekowy, winowy, cytrynowy i jabłkowy.

Zabiegi złuszczania tego typu polecane są szczególnie osobom z cerą dojrzałą, tłustą i trądzikową oraz tym, którzy chcą spłycić trudne do usunięcia zmarszczki, blizny, czy rozstępy skóry.

Efekty zabiegu zależą od rodzaju i stężenia użytego w nim kwasu. Złuszczanie pomaga w nawilżeniu skóry i poprawie jej mikrokrążenia, a także pobudza produkcję kolagenu i elastyny oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Dzięki kwasom skóra zostaje wygładzona, zdezynfekowana i ujednolicona kolorystycznie, a widoczne zmarszczki, blizny, czy rozstępy zostają spłycone.

Niższe stężenia kwasów są często stosowane w kosmetykach, bo działają tylko na  powierzchni naskórka. Natomiast wyższe stężenia mogą być używane tylko w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych, ponieważ ich głębokość złuszczania jest większa (może sięgać nawet do skóry właściwej) i dlatego wymagają odpowiedniej wiedzy i ostrożności. Najlepsze efekty osiągniesz po serii zabiegów złuszczających.

Ile trwa i kosztuje zabieg? kiedy się na niego wybrać?

Ze względu na konieczność ochrony  przed intensywnym nasłonecznieniem skóry poddanej złuszczaniu kwasami, zaleca się korzystanie z tego typu zabiegów wiosną i jesienią. Cena i czas trwania zabiegu zależą od powierzchni skóry poddanej złuszczeniu oraz od stężenia użytych w nim kwasów. Przeciętnie zabieg ten trwa od kilkunastu minut do godziny, a jego cena waha się od 70-200zł.

Jak wygląda zabieg w salonie kosmetycznym?

Na samym początku kosmetyczka wykonuje demakijaż, a następnie tonizuje skórę. Później na twoje powieki nakłada zwilżone płatki kosmetyczne oraz zabezpiecza błony śluzowe ust i nosa tłustym kremem odżywczym. Na tak przygotowaną skórę nakłada kwas. Jego rodzaj i stężenie dobiera się indywidualnie do potrzeb zabiegu. Kwas pozostanie na twojej twarzy kilka (zwykle od 2 do 6) minut. Po tym czasie kosmetyczka nakłada na skórę specjalny płyn (neutralizator), który w szybki sposób przerywa działanie kwasów. Następnie twoja skóra zostanie kilkukrotnie przemyta letnią wodą oraz osuszona ręcznikiem. Później nakłada się serum nawilżające i maskę łagodzącą, które uspokoją skórę po działaniu kwasów. Po ściągnięciu maski kosmetyczka wsmaruje ci krem pod oczy oraz ochronny krem z wysokim filtrem UV na resztę twarzy.

Odczucia podczas zabiegu

W trakcie nakładania kwasów możesz poczuć delikatne mrowienie oraz ciepło, a czasem nawet pieczenie, czy szczypanie skóry. Odczucia różnią się w zależności od indywidualnej wrażliwości skóry oraz stężenia kwasu użytego w zabiegu. Nie musisz się nimi przejmować, bo razem z lekkim zaczerwienieniem skóry mijają zwykle po kilkunastu minutach od zakończenia zabiegu.

Kto nie może wybrać się na zabieg z kwasami?

Odradzamy ten typ zabiegu osobom z opryszczką, brodawkami, zakażeniem grzybiczym lub bakteryjnym, alergią skórną, skłonnością do bliznowców, ciężką postacią trądzika (ropne torbiele), po leczeniu pochodnymi witaminy A oraz z przerwaną ciągłością naskórka.

Skorzystałaś już ze złuszczania kwasami AHA? Podziel się wrażeniami, pisząc komentarz. Może planujesz taki zabieg? Jakie są ceny w twoim mieście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz