FB

Jak nakładać podkład?

Nie jesteś pewna, czy dobrze aplikujesz podkład, robiąc makijaż? Przedstawimy ci krok po kroku trzy techniki jego nakładania.


Jeśli chcesz równomiernie rozłożyć podkład powinnaś wybrać jedną z trzech technik nakładania:
1) palcami,
2) gąbeczką,
3) pędzlem.
Pamiętaj, aby wybrany przez ciebie podkład był dostosowany do koloru i rodzaju twojej cery. Jeśli nie możesz dobrać odpowiedniego koloru podkładu, wybierz o ton jaśniejszy niż kolor twojej skóry.

Jak przygotować skórę do nałożenia podkładu?

Zacznij od dokładnego oczyszczenia twarzy mleczkiem kosmetycznym, żelem do mycia twarzy lub płynem micelarnym. Przywróć skórze odpowiednie pH, przecierając ją nawilżającym tonikiem kosmetycznym. Nałóż na twarz niezbyt tłusty krem nawilżający lub bazę silikonową pod makijaż: zagwarantuje to wygładzenie skóry oraz łatwiejsze rozprowadzenie podkładu. Poczekaj chwilkę, aby kosmetyk dobrze się wchłonął. Następnie możesz nałożyć na powieki bazę pod cienie, a pod oczy lekki, nawilżający, jasny korektor. Nie stosuj kosmetyków wysuszających (matujących) na delikatnej skórze pod oczami. Jeśli na twojej twarzy są zaczerwienienia, przebarwienia, plamy lub inne defekty skóry, możesz je teraz zatuszować odpowiednim kolorem korektora. Na tak przygotowana twarz nałóż podkład.

1. Technika nakładania podkładu palcami

Nakładanie palcami to najstarsza z metod aplikowania kosmetyków. Możesz tak nakładać podkłady o konsystencji pianki, żelu, musu lub płynu (fluidu). Jest to metoda dość ekonomiczna, ponieważ sami wyczuwamy ilość kosmetyku pod palcami, dzięki czemu łatwiej dozować jego ilość. Warto wspomnieć, że pod wpływem ciepła naszych rąk kosmetyk się ogrzewa, co pozwala na jego lepsze rozprowadzenie na skórze.

Jak nałożyć podkład palcami?

Zacznij od starannego umycia i osuszenia dłoni. Następnie nałóż odrobinę podkładu na wierzch dłoni, skąd będziesz nabierać kosmetyk palcami (wskazującym i środkowym). Zwykle zaczyna się aplikowanie podkładu od środka twarzy lub od czoła. Poniżej przybliżymy ci tę drugą metodę.

 Zacznij rozsmarowywanie lub wklepywanie podkładu na środku czoła, kierując się po łuku na zewnątrz twarzy. Uważaj, by nie przesadzić z ilością kosmetyku (bo uzyskałabyś nieestetyczny efekt maski) oraz by nie wprowadzić podkładu we włosy. Unikniesz tego, nakładając podkład kilka milimetrów przed linią włosów, a następnie delikatnie rozcierając tę granicę czystymi palcami. Jeśli nadmiar kosmetyku zebrał się w brwiach, możesz go usunąć przecierając je patyczkiem kosmetycznym zwilżonym w toniku. Kiedy pokryjesz już całą górną część twarzy, możesz przystąpić do nakładania podkładu na środek twarzy (nos, policzki). Zacznij aplikowanie od nosa, przesuwając palce w dół i na boki. Na skrzydełkach nosa rozsmaruj podkład ostrożnie, bo nadmiar kosmetyku łatwo się tam zbiera. Po nałożeniu podkładu na cały nos, przejdź do policzków. Kosmetyk rozsmarowuj od środka twarzy, tworząc łuk do góry i na zewnątrz w kierunku ucha. Następnie aplikuje się podkład w okolicy ust i brody: zawsze ruchem od środka na zewnątrz twarzy. Szczególną uwagę poświęć powierzchni nad górną wargą: podkład powinien być w tym miejscu nakładany zgodnie ze wzrostem drobnych włosków. Nie zapomnij o aplikowaniu podkładu aż pod linię żuchwy. Zapewni to naturalny wygląd twarzy. Możesz też nałożyć podkład na szyję i dekolt.

Na zakończenie powinnaś utrwalić wszystko pudrem. Zagwarantuje to matowość skóry oraz zapobiegnie niepożądanej zmianie koloru podkładu.

2. Technika nakładania podkładu gąbeczką


Cieszy się ona największym uznaniem wśród profesjonalistów. W ten sposób możesz nakładać kosmetyki o konsystencji płynnej (fluid) lub stałej (kompakty, sztyfty). Podkłady te możesz aplikować suchą lub wilgotną gąbeczką. Dobra gąbeczka powinna być miękka i sprężysta.

Jak czyścić gąbeczkę?

Po każdym użyciu, powinnaś przemyć gąbkę w ciepłej wodzie z odrobiną mydła w płynie. Zapobiegnie to rozwojowi szkodliwych bakterii.

Jak nakładać podkład gąbeczką?

Przed rozpoczęciem nakładania kosmetyku upewnij się, że twoje ręce i gąbka są czyste. Schemat aplikowania podkładu gąbeczką jest taki sam jak przy nakładaniu palcami. Na początku nałóż odrobinę podkładu na wierzch dłoni i stamtąd nabieraj kosmetyk na gąbeczkę (suchą lub wilgotną). Zacznij od aplikowania podkładu na górnej części twarzy, zawsze wykonując ruchy od środka na zewnątrz twarzy. Możesz to zrobić na dwa sposoby: albo rozsmarowując gąbką kosmetyk po łuku, albo przyciskając gąbeczkę do skóry miejsce przy miejscu. Uważaj, by nie wprowadzić kosmetyku we włosy. Unikniesz tego zatrzymując gąbeczkę kilka milimetrów przed linią włosów, a następnie rozcierając powstałą granicę czystą gąbką. Nadmiar podkładu zgromadzony w brwiach usuń za pomocą patyczka kosmetycznego zwilżonego w toniku. Po dokładnym pokryciu podkładem górnej części twarzy możesz rozpocząć aplikowanie podkładu na środek i resztę twarzy, nie zapominając o nałożeniu kosmetyku także pod linią żuchwy. Możesz nałożyć podkład również na szyję i dekolt. Nadmiar podkładu usuniesz przyciskając delikatnie chusteczkę higieniczną do twarzy. Nie zapomnij o utrwaleniu podkładu pudrem.


3. Technika nakładania podkładu pędzlem

Nakładanie podkładu pędzlem jest najbardziej ekonomiczną metodą, bo pędzel do podkładu wykonany jest z syntetycznego włosia, które nie pochłania kosmetyku. Technika ta pozwala na szybkie pokrycie dużych partii twarzy. Idealny pędzel to taki o wydłużonym kształcie z zaokrąglonym końcem, z włosiem wykonanym z nylonu. Powinien być on miękki i delikatny w dotyku.

Jak czyścić pędzel?

Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu pędzla. Zapobiegnie to rozwojowi szkodliwych bakterii oraz oczyści go z resztek kosmetyku. Myj pędzel ciepłą wodą z odrobiną mydła w płynie lub delikatnego szamponu do włosów. Możesz także używać specjalnego płynu do czyszczenia pędzli.

Jak nakładać podkład pędzlem?


Dokładnie umyj ręce i przygotuj czysty pędzel. Nałóż odrobinę podkładu na wierzch dłoni, skąd będziesz nabierać kosmetyk pędzlem. Schemat nakładania tą technika jest podobny do wyżej opisanych metod. Zawsze zaczynaj od nakładania podkładu na czoło, następnie pokryj środek twarzy, a na samym końcu aplikuj podkład na dół twarzy, nie zapominając o poprowadzeniu podkładu poniżej linii żuchwy. Stosuje się dwa sposoby nakładania podkładu pędzlem. Pierwszy to rozsmarowywanie podkładu łukami pędzla od środka na zewnątrz twarzy. Drugim sposobem jest robienie małych kółeczek miejsce przy miejscu. Po zakończeniu nakładania utrwal podkład, oprószając twarz pudrem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz