FB

Policzki muśnięte różem

Róż do policzków to niezbędny kosmetyk do makijażu, który powinien znaleźć się w każdej kobiecej torebce. Umiejętnie dobrany nada twojej twarzy świeżości i elegancji.
Róże do policzków produkowane są w wielu kolorach i konsystencjach, dlatego na pewno znajdziesz wśród nich kosmetyk odpowiedni dla siebie. Ważne, byś przed zakupem zastanowiła się, jakiej konsystencji róż chcesz kupić - czy ma być sypki, prasowany, w musie, czy w kremie - oraz zdecydowała do jakich celów go potrzebujesz: czy ma być do makijażu dziennego, wieczorowego, czy ekstrawaganckiego.

Dobrze dobrany róż może zdziałać na twojej twarzy niemal cuda np. wyszczuplić ją, wyostrzyć lub złagodzić jej rysy oraz nadać makijażowi odpowiedniego wyrazu (romantycznego, naturalnego, eleganckiego, awangardowego). Pamiętaj jednak, by nie przesadzać z ilością nakładanego kosmetyku, bo może to nadać skórze nieatrakcyjnego wyglądu.

Podstawowe zasady wybierania różu

1) Dobierz tonację różu do naturalnej tonacji twojej skóry. Jeśli masz skórę w tonacji ciepłej, to powinnaś używać różów w tonacji ciepłej; przy skórze w tonacji chłodnej, używaj różów chłodnych. Odstępstwem od tej zasady jest tworzenie makijaży awangardowych i kontrastowych - wtedy możesz używać różów w innej tonacji niż twoja naturalna.

2) Konsystencję różu dostosuj do rodzaju twojej cery. Jeśli masz cerę tłustą, unikaj różów w kremie, natomiast możesz używać sypkich i prasowanych. Jeśli masz cerę suchą lub normalną, możesz używać wszystkich rodzajów różu, jednak szczególnie polecane są w kremie i w musie.

3) Kolor i tonację różu wybierz w zależności od makijażu jaki chcesz wykonać. W  makijażu dziennym dobrze sprawdzą się róże w kolorze brzoskwiniowym, morelowym, czy łososiowym. Natomiast przy tworzeniu makijażu wieczorowego i na wyjątkowe okazje możesz użyć intensywniejszych odcieni, np. fuksji, czerwieni makowej, czy w kolorze malinowym.

Jaki rodzaj różu wybrać?

Róże mogą być matowe, perłowe lub z drobinkami. Ich rodzaj wybierz w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć w makijażu. Pamiętaj jednak, że zbyt mieniące się róże podkreślają zmarszczki, krostki, czy tłustą cerę.

Róże sypkie i prasowane to najczęściej spotykane rodzaje. Nadają się do wszystkich rodzajów cery, jednak szczególnie polecane są osobom z cerą tłustą i mieszaną. Te rodzaje różu powinnaś nakładać zawsze na puder.

Róże w musie lub w kremie świetnie pasują do osób z cerą suchą i normalną. Nakładaj je na podkład lub bezpośrednio na skórę.

Jak nakładać róż na policzki?

Sypki lub prasowany nałożysz za pomocą pędzla. Zbierz pędzlem odrobinę różu z pudełeczka, a następnie strząśnij z niego  energiczne nadmiar kosmetyku; dzięki temu nie będzie się obsypywał przy nakładaniu. Przeciągnij pędzel po łuku od środka policzka w kierunku ucha (wzdłuż kości policzkowej lub poniżej niej).

Róż w musie lub kremie nakładaj za pomocą palców, tworząc małe kropki jedna przy drugiej wzdłuż kości policzkowej lub odrobinę poniżej, a następnie połącz je ruchem kulistym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz