FB

Mikrodermabrazja - metoda na młodszą skórę

Szukasz sposobu na usunięciu oznak upływu czasu na twojej skórze? a może potrzebujesz czegoś, co pomoże wyraźnie spłycić trudne do usunięcia rozstępy czy blizny. Doradzamy ci mikrodermabrazję.Zabieg ten jest w pełni bezpieczny. Polega on na mechanicznym złuszczeniu warstwy naskórka. Mikrodermabrazji możemy poddać nie tylko twarz, ale także brzuch, czy inną partię naszego ciała.

Nie musisz się martwić, że zabieg ten może być zbyt intensywny, bo kosmetyczka lub kosmetolog dobierze dla ciebie odpowiednia moc i głębokość złuszczania oraz ustali liczbę i częstość wykonywania zabiegów. Po mikrodermabrazji skóra jest jaśniejsza, wyraźnie jędrniejsza i gładsza w dotyku.

Dwa najczęściej wykonywane w salonach kosmetycznych rodzaje mikrodermabrazji to mikrodermabrazja diamentowa i korundowa. Oba typy zabiegu przynoszą te same rezultaty, jedyną różnicą jest sposób, w jaki urządzenia wykonują złuszczenie naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa polega na przesuwaniu po skórze ścierającej diamentowej głowicy przymocowanej do ssącej rurki działającej jak miniaturowy odkurzacz. Natomiast w mikrodermabrazji korundowej martwy naskórek usuwany jest ze skóry przy pomocy uderzeń strumienia mikronizowanych kryształków glinu. Końcówka przyrządu do tego rodzaju mikrodermabrazji ma dwa otwory: jeden wypuszcza z dużą prędkością strumień kryształków, a drugi służy do wsysania złuszczonego naskórka.

Dla kogo jest ten zabieg?

Mikrodermabrazja jest idealna dla osób z łojotokiem, trądzikiem pospolitym zaskórnikowym, z rozszerzonymi porami, prosakami, czy też osób z z przebarwieniami lub uszkodzeniami posłonecznymi skóry. Tego typu zabieg można wykonać także w celu zmniejszenia blizn i rozstępów oraz usunięcia drobnych zmarszczek.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Mikrodermabrazję odradzamy osobom z uszkodzoną ciągłością skóry, ze skłonnością do bliznowców (keleoidów), z tendencją do pękania naczyń krwionośnych, trądzikiem różowatym, trądzikiem krostkowym, trądzikiem ropowiczym, a także osobom z zakażeniem wirusowym (opryszczka, brodawki), grzybiczym, czy bakteryjnym.

Zabiegu temu nie powinny się poddawać osoby z nowotworami, naczyniakami jamistymi, po zabiegach chirurgicznych w obrębie części ciała poddawanej mikrodermabrazji (do 2 miesięcy) oraz po terapii przeciwtrądzikowej lekami zawierającymi izotretynoinę (np. Roaccutane).

Ile trwa zabieg?

Mikrodermabrazja może trwać od kilkunastu minut do nawet 2 godzin. Długość trwania zabiegu zależy od części ciała, na jakiej naskórek jest poddawany złuszczaniu.

Ile to kosztuje?

Orientacyjny koszt zabiegu w salonach kosmetycznych waha się od 70 do 160 zł.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz