FB

Co to jest kwas hialuronowy?

Coraz częściej słyszymy o zabiegach lub kosmetykach z kwasem hialuronowym. Pewnie nieraz zastanawiałaś się, co kryje się pod tą nazwą?

 

Kwas hialuronowy to z chemicznego punktu widzenia glikozoamino-glikan, czyli rodzaj wielocukru. Związek ten naturalnie występuje w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej człowieka. Jego zadaniem jest wiązanie wody: każda cząsteczka kwasu hialuronowego może związać  około 250 cząsteczek wody. Niestety z wiekiem maleje ilość kwasu hialuronowego w organizmie. Dlatego skóra w późniejszym wieku przesusza się i staje mniej jędrna, a co za tym idzie, pojawiają się na niej zmarszczki. Aby tego uniknąć, powinniśmy wzbogacić naszą pielęgnację o dostarczanie cerze tego cennego składnika.

Mogą do tego służyć kremy lub serum zawierające kwas hialuronowy. Warto jednak zaznaczyć, że najlepszym sposobem dostarczania go skórze jest jego wstrzykiwanie (mezoterapia igłowa), które bezpośrednio dociera na odpowiednią głębokość.

Zastosowanie kwasu hialuronowego:
- w kosmetykach, maskach oraz zabiegach dla skóry suchej, odwodnionej i dojrzałej,
- w płynach lub kroplach do oczu, w celu nawilżenia oka i złagodzenia podrażnień,
- w medycynie estetycznej, przy takich zabiegach jak wypełnianie zmarszczek, powiększanie ust lub piersi. Uwaga: zabiegi tego typu nie są trwałe. Należy je powtarzać co 3-6 miesięcy, bo organizm stopniowo wchłania kwas hialuronowy.

1 komentarz: