FB

Domowy płyn do demakijażu oczu


Pewnie i Tobie nieraz się zdarzyło zorientować dopiero wieczorem, że skończył się płyn do demakijażu oczu. Co wtedy zrobić? Zmyć makijaż wodą z mydłem? Lepiej nie narażać delikatnej skóry oczu na podrażnienia. Zamiast tego proponuję samodzielnie przygotować rumiankowy płyn do demakijażu oczu. Zajmie Ci to jedynie około 15 minut.


Co będzie potrzebne:
- torebka rumianku
- około 1/4 szklanki wrzątku
- 3-4 łyżki oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowegoSporządzony płyn możesz przechowywać w czystej buteleczce lub słoiczku, najlepiej by były one ciemne.

Przyrządzanie:
Zaparz rumianek przez około 5 minut i zostaw do ostygnięcia. Chłodny napar wlej do buteleczki lub słoiczka i dodaj do niego olej lub oliwę. Przed użyciem energicznie nim wstrząśnij.  Pamiętaj, że ze względu na brak środków konserwujących otrzymany płyn jest nietrwały. Kosmetyk ten jednak świetnie sprawdza się przy jednorazowych, awaryjnych sytuacjach.

 Skuteczność płyn możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Na rękę nałożyłam cień do powiek, podkład, kredkę do oczu czarną i niebieską, eyeliner w płynie i obfitą warstwę tuszu do rzęs.


 Po jednym przetarciu:


 Po trzech przetarciach:1 komentarz: