FB

Jak nakładać puder

Puder to kosmetyk niezbędny do makijażu, matuje skórę pochłaniając nadmiar sebum oraz utrwala warstwy makijażu. Czy wiesz jak i czym go nakładać?


Czym nakładać puder?

Do tego kosmetyku najlepiej nadają się gąbki, puszki i duże pędzle do pudru lub różu.


Jak używać pudru?

a) puder sypki

Wysyp odrobinę pudru na wieczko opakowania, a następnie zbierz trochę kosmetyku puszkiem lub szerokim, miękkim pędzlem do pudru. Pokryty puszek dociskaj delikatnie do twarzy, raz przy razie, tak aby pokryć kosmetykiem całą twarz.
Jeśli natomiast zdecydowałaś się na nakładanie pudru pędzlem, muśnij nim skórę zaczynając od czoła. Wykonuj ruchy na boki, a następnie oprósz nim policzki i brodę, przesuwając pędzel od środka twarzy na zewnątrz. Pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością nakładanego kosmetyku.

Moja rada:
jeśli używasz pędzla, to zbieraj kosmetyk z wieczka ruchem kolistym. Następnie ustaw pędzel włosiem do góry i delikatnie, kilkukrotnie uderz trzonkiem pędzla o rękę lub blat. Sprawi to, że puder wpadnie pomiędzy włoski pędzla, dzięki czemu efekt pudrowania będzie delikatniejszy i wyda się bardziej naturalny.

b) puder prasowany

- nakładany na sucho
Przyłóż i subtelnie potrzyj powierzchnię pudru za pomocą miękkiego puszka lub pędzla do pudru. Następnie oprósz nim twarz, tak samo jak przy nakładaniu pudru sypkiego.

- nakładany na sucho lub mokro
Jeżeli chcesz uzyskać efekt większego krycia, powinnaś nałożyć puder na mokro. Delikatnie zwilż pędzel lub puszek, a następnie zetrzyj odrobinę kosmetyku z pudełka. Nakładaj na twarz tak jak pozostałe pudry.

Czy ty jesteś zwolenniczką pędzli, czy wolisz puszek?

1 komentarz:

  1. Najczęściej używam pudrów matujących i wolę puszek mogę "wklepać" puder w skórę dzięki czemu dłużej utrzymuje mi się efekt zmatowienia ;)

    OdpowiedzUsuń