FB

Różne oblicza pudru do makijażu

Puder to kosmetyk kolorowy niezbędny przy wykonywaniu makijażu. Zawarte w nim składniki, takie jak talk, skrobia lub kaolin, dobrze pochłaniają tłuszcz, dlatego puder świetnie nadaje się do utrwalenia makijażu, czy zmatowienia skóry błyszczącej od nadmiaru sebum.
Pudry do makijażu możemy podzielić na dwie grupy:
- pudry sypkie,
- pudry prasowane: nakładane na sucho, nakładane na sucho lub mokro.
Kiedy nakładać puder?

Puder nakładany jest po użyciu podkładu i korektorów, ale przed nalożeniem rożu w kamieniu. Dzięki temu utrwali on poprzednie tłuste warstwy makijażu i przygotuje skórę do muśnięcia jej różem. Taka kolejność stosowania kosmetyków zapewnia gładkie i jednorodne rozprowadzenie różu, zapobiegając nieestetycznym plamom.


Jaki kolor wybrać?

Zawsze wybieraj kolor zbliżony do koloru twojej cery lub podkładu, którego używasz. Jeśli nie uda ci się takiego znaleźć, wybierz ten, który będzie od niej odrobinę jaśniejszy, bo zbyt ciemne pudry wyglądają sztucznie i postarzają.
Jeżeli chodzi o sypki puder, wybieraj ten transparentny, który nie zaburza koloru skóry. Najlepiej sprawdzają się kolory takie jak: biały (white), kości słoniowej (ivory) lub brzoskwiniowy (peach).

Na specjalne okazje możesz zdecydować się na pudry z perłowymi lub złotymi drobinkami, które rozświetlą twarz i nadadzą skórze wyjątkowego wyglądu.

A ty jakiego pudru do makijażu używasz? Podziel się z nami swoją opinia na temat tego kosmetyku, pisząc komentarz poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz