FB

Korektory do makijażu


Korektory to kolorowe kosmetyki do makijażu, służące do zatuszowania defektów takich jak: cienie pod oczami, plamy, krostki, czy rozszerzone naczynka krwionośne.


W zależności od składu, korektory mogą się różnić konsystencją: dostępne są w postaci sztyftu, kompaktu, kremu, kredki, sypkiego pudru lub płynu. Kosmetyki te dają efekt średniomocnego lub mocnego krycia, dlatego zaleca się ich oszczędne stosowanie.


Jaki kolor wybrać?

- żółty - zatuszuje fioletowe cienie pod oczami lub fioletowe siniaki,
- zielony - zneutralizuje wszystkie zaczerwienienia i zaróżowienia skóry oraz ukryje rozszerzone naczynka krwionośne,
- pomarańczowy - zamaskuje niedoskonałości w kolorze niebieskim, takie jak siniaki, czy niebieskawe cienie pod oczami,
- różowy - doda blasku zszarzałej i zmęczonej skórze,
- beżowy lub odcień ton jaśniejszy od używanego podkładu - rozjaśni piegi i drobne plamy, czy przyciemni odbarwienia skóry.


Jak używać?

W zależności od konsystencji, korektory można nakładać palcami, pędzelkiem lub gąbeczką. Aplikację zacznij od zrobienia kosmetykiem kilku punkcików na skórze, a następnie rozetrzyj dokładnie granice pomiędzy korektorem a podkładem. Na końcu utrwal wszystko sypkim pudrem.

Uwaga!

jeśli używasz zielonego korektora i po nałożeniu widzisz zielone plamki, to znaczy, że użyłaś za dużo kosmetyku lub odcień był źle dobrany. Aby to naprawić, zbierz nadmiar korektora, przykładając do skóry chusteczkę higieniczną, a następnie jeszcze raz delikatnie pokryj te miejsca podkładem lub beżowym korektorem.

1 komentarz: