FB

Rybi pedicure


Popularny za granica zabieg rybiego pedicure'u od niedawna zawitał także do Polski. Podczas tego zabiegu zmęczoną i suchą skórą swoich stóp lub dłoni zajmą się niezwykle zwinne rybki, które z łatwością znajdą i zjedzą resztki starego naskórka, pozostawiając skórę gładką i miękką w dotyku.


Co to za rybki?

Nazywają się po łacińsku Garra Rufa i pochodzą głównie ze słodkich i ciepłych wód w Turcji. Należą do rodziny karpiowatych i dlatego ich pyszczki nie są uzębione. Do zabiegu pedicure'u używane są wyłącznie zdrowe i specjalnie hodowane rybki o długości kilku centymetrów.


Jak wygląda zabieg?

Na początku kosmetyczka przeprowadza wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Później stopy są dokładnie myte, dezynfekowane i opłukiwane, a następnie osuszane bawełnianym ręcznikiem. Po ubraniu jednorazowych kapci przechodzi się na fotel przy akwarium z rybkami, siada wygodnie i zanurza stopy, przystępując do zabiegu trwającego 15-30 minut. Woda ma około 30°C i jest cały czas filtrowana, natleniana i naświetlana, aby zapewnić czystość oraz stworzyć idealne warunki życia dla rybek.

Przeciwwskazania:

- bakteryjne, grzybicze i wirusowe zakażenia skóry lub paznokci,
- skaleczenia, otarcia, otwarte rany,
- stany gorączkowe, przeziębienie,
- cukrzyca,
- obniżona odporność.

Ile kosztuje zabieg?

W Polsce jego cena waha się od 50 do 130 zł za 15-minutowy zabieg.Moje wrażenia:

Zabieg jest przyjemny i relaksujący. Towarzyszy mu uczucie gilgotania, związane z ocieraniem się rybek, oraz mrowienia, spowodowanego "podszczypywaniem" skóry. Mrowienie stóp trwało w moim przypadku jeszcze przez około 10 minut po zakończeniu zabiegu. Po rybim pedicure skóra moich stóp nabrała ładnego kolorytu i wydawała się gładsza w dotyku.


2 komentarze:

  1. tez mialam przyjemnosc bycia skubna przez rybki ;) ale nie mam ochoty na powtorke, bo jak sobie pomysle kto przede mna tam nogi moczyl to mnie bierze obrzydzenie (wiem ze woda jest wymieniana, filtry dzialaja itd)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ważne, żeby zawsze korzystać z takich zabiegów u sprawdzonej kosmetyczki, która dba nie tylko o czystość akwarium i wody, ale też o to, by rybki dziennie obsługiwały tylko jedną klientkę.

      Usuń