FB

Manicure hybrydowyManicure hybrydowy to idealny zabieg dla zapracowanych kobiet, które nie mogą poświęcić wiele czasu na dbanie o wygląd swoich paznokci. Dzięki niemu dłonie będą się pięknie prezentować każdego dnia, mimo wykonywania domowych obowiązków.
Do zabiegu manicure'u hybrydowego wykorzystuje się specjalny lakier, który łączy w sobie cechy lakieru do paznokci i żelu. Dzięki niemu pomalowane paznokcie odporne są na odpryskiwanie czy wykruszanie się koloru, a ich pięknym wyglądem można cieszyć się przez około 2-3 tygodni.

Jak wygląda zabieg?

Na początku kosmetyczka dezynfekuje dłonie i nadaje pilniczkiem kształt paznokciom. Następnie odsuwa i wycina okalające go skórki. Później matowi i wyrównuje bloczkiem powierzchnię płytki paznokcia, a następnie ją odtłuszcza. Tak przygotowane paznokcie pokrywa cienką warstwą bazy, która zostaje utwardzona w lampie UV. Na bazę nakładana zostaje warstwa kolorowego hybrydowego lakieru, który także utwardza się pod lampą UV. Ostatnim etapem jest pokrycie paznokcia preparatem wykańczającym i utwardzenie go w świetle UV. Zabieg kończy wsmarowanie w skórę dłoni kremu odżywczego.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

- z grzybicą, drożdżycą skóry dłoni lub paznokci,
- z chrobami bakteryjnymi lub wirusowymi skóry,
- ze zbyt cieńką i kruchą płytką paznokciową,
- od razu po ściągnięciu tipsów,

Ile trwa i kosztuje manicure hybrydowy?

Zabieg trwa zwykle 1-2 godziny, a jego cena waha się od 60 do 120 zł.

Jak usunąć?

Lakier hybrydowy odporny jest na działanie zwykłych zmywaczy do paznokci, dlatego zaleca się usuwanie lakieru w gabinecie kosmetycznym, w którym został wykonany manicure. Zabieg usuwania trwa około 10-15 minut i polega na przecieraniu pomalowanych paznokci płatkami nasączonymi w specjalnym płynie (z ang. remover) na bazie acetonu. Cena zmycia manicuru hybrydowego u kosmetyczki kosztuje około 40 zł.

PODSUMOWANIE:

Zalety:
- nie odpryskuje,
- nie blaknie,
- efekt "mokrego paznokcia",
- utrzymuje się od 2 do 3 tygodni,
- bezwonny,
- chroni płytkę paznokciową przed uszkodzeniami mechanicznymi,
- dostępny w wielu kolorach,
- mniej inwazyjny niż tipsy żelowe,
- wytrzymały,
- ładny wygląd,
- lekki.

Wady:
- efekt końcowy oraz trwałość zabiegu zależą od zdolności kosmetyczki, od użytych kosmetyków czy kondycji paznokci.
- po około 1 tygodniu pojawia się odrost, wiec trzeba uzupełnić, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami,
- trzeba go usunąć w salonie kosmetycznym, bo nie da się go usunąć zwykłym zmywaczem do paznokci,
- zbyt częste korzystanie z zabiegu naraża naszą skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV,
- nadużywanie zabiegu może spowodować pogorszenie się kondycji paznokci.

Moje rady:

1. Żeby zminimalizować szkodliwy wpływ promieniowania UV na skórę, przed zabiegiem posmaruj dłonie kremem z wysokim filtrem UV (najlepiej 50+).

2. Najlepiej robić sobie krótkie kilku dniowe przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami hybrydowego manicure'u. Czas ten poświęcić na intensywną regeneracje płytki paznokciowej. Najlepiej używać odżywczych kremów do rąk, oraz wsmarowywać w płytkę paznokciową bogate w odżywcze i pielęgnujące w składniki oleje lub nakładać specjalne odżywki.

1 komentarz:

  1. Jak dla mnie super jest hybryda... Mam bardzo miękkie paznokcie ( nie pękają, ale zwykły lakier szybko odpryskuje)..Najfajniejszy jest pedicure hybrydowy..Cztery tygodnie spokoju :)

    ________________________
    mizernezmiany.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń