FB

Algi w kosmetyce

Bogactwo składników odżywczych w algach od dawna znajduje wykorzystanie w kosmetyce. Przekonaj się, co dobrego mogą przynieść twojej skórze.Spędzając wakacje nad morzem, pewnie nieraz natknęłaś się na wyrzucone na plażę glony. Mimo niepozornego wyglądu, odgrywają one istotną rolę w dbałości o piękno naszej skóry. W kosmetologii określa się je terminem "algi", pochodzącym od łacińskiej nazwy glonów Algae.

Dzięki dużej zawartości białek, węglowodanów, witamin oraz mikro- i makroelementów, algi są znakomitym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego często możesz je znaleźć, czytając skład kremów, żeli do ciała, czy masek kosmetycznych.

Zawarte w różnych gatunkach glonów mikro- i makroelementy, takie jak jod, miedź, cynk, wapń i magnez, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Z kolei obecne w algach witaminy E, C i A odpowiadają za wyłapywanie wolnych rodników, spowalniając starzenie się skóry. Oprócz tego, witamina C wzmacniania ściany naczyń krwionośnych, dlatego algi polecane są także osobom z cerą naczynkową.

Osobom z cerą suchą i odwodnioną pomogą nawilżające składniki glonów, takie jak kwas hialuronowy. Natomiast obecność kwasu linolenowego wzmocni barierę lipidową naskórka oraz ochroni skórę przed utratą wilgoci.

Dzięki składnikom o właściwościach bakteriostatycznych i regulujących pracę gruczołów, algi pomagają odpowiednio zadbajać o trudne w pielęgnacji cery tłuste, mieszane i trądzikowe.

Glony bogate są również w polifenole, mukopolisacharydy, węglowodany i aminokwasy, które zapewniają skórze odpowiednie odżywienie, nawilżenie i napięcie oraz pomagają spowolnić proces starzenia się skóry. Z tego powodu algi polecane są także osobom z cerą dojrzałą. Na szczególną uwagę zasługuje ekstrakt z hydrolizowanej ulwy sałatowej (Ulva lactuca), którego skład przypomina elastynę (białko odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry). Zwiększa on produkcję kolagenu i chroni elastynę poprzez obniżenie aktywności elastazy (enzymu rozkładającego elastynę). Algi poprawiają krążenie krwi i przemianę materii, dlatego są używane także w kosmetykach antycelulitowych i wyszczuplających.

Dzięki wielu składnikom odżywczym, algi znajdują szerokie zastosowanie w wielu zabiegach kosmetycznych, które poprawiają kondycję naszej skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz